Aresztowany za włamania


Portal Inowrocław
21/12/2018

Sprawy kryminalne
Na 3 miesiące do aresztu trafił 33-letni mieszkaniec Inowrocławia. Za przestępstwa, które mu się zarzuca, w warunkach recydywy, grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

W nocy (18/19.12) w Inowrocławiu na Osiedlu Rąbin, kryminalni na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który włamał się do piekarni. Po tym, jak wybił szybę i wszedł do środka, zabrał gotówkę, którą policjanci odzyskali. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Trwało intensywne zbieranie materiału dowodowego, by przedłożyć go prokuratorowi. Policyjna praca wiązała się również z analizą kilku innych przestępstw, które miały miejsce w tej samej okolicy miasta w okresie od listopada do grudnia. Te działania doprowadziły do ustaleń, że ten sam mężczyzna ma właśnie z nimi związek.

Zarzuty, które usłyszał wczoraj (20.12) to kradzież z włamaniem do dwóch kolejnych piekarni, sklepu spożywczego, mięsnego oraz z używaną odzieżą. „Garderobę”, którą stamtąd ukradł po prostu nosił. Łupem sprawcy była głównie gotówka. Materiał dowodowy wskazuje już teraz na to, że 33-letni podejrzany usłyszy niebawem nowe zarzuty. Policjanci posiadają wiedzę, że włamał się on również do dwóch innych obiektów.

Wczoraj (20.12) kryminalni doprowadzili zatrzymanego do oskarżyciela i sądu. Najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie. Z racji tego, że działał w warunkach recydywy, kara w jego przypadku wzrasta nawet do 15 lat więzienia.

 
Aresztowany za włamania - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Sprawy kryminalne


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu