:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Alkomat na każdej komendzie policji

Samorząd, Alkomat każdej komendzie policji - zdjęcie, fotografia

Radni powiatowi Platformy Obywatelskiej chcą aby na każdej komendzie powiatowej policji zostało umieszczone ogólnodostępne urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prawo o ruchu drogowym zabrania kierowania pojazdami po użyciu alkoholu. Kiedy stężenie alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila, mówimy o wykroczeniu, gdy wynosi powyżej 0,5 promila, mowa jest o stanie nietrzeźwości, a prowadzenie pojazdu w tym stanie jest przestępstwem.

Interpelujemy o zakup i zainstalowanie w poczekalni w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu ogólnodostępnego urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, by można było z niego skorzystać o każdej porze dnia i nocy, odciążając tym samym policjanta dyżurującego. Aby każdy kierowca mógł samodzielnie i za darmo sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie. Badanie takim automatem jest szybkie i bardzo proste. Wystarczy stosować się do instrukcji obrazkowych ukazujących się po naciśnięciu przycisku. Po kilku sekundach od dmuchnięcia uzyskuje się informację o poziomie alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzięki zainstalowanemu urządzeniu każdy mądry i odpowiedzialny kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan i wsiąść za kierownicę bez narażania się na odpowiedzialność karną. Jednocześnie będzie to duży krok, który wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Następnie interpelujemy, by zainstalować takie urządzenia we wszystkich komisariatach i posterunkach naszego powiatu. Takich punktów powinno być jak najwięcej.

Konieczne jest zastosowanie urządzenia z „policyjną” technologią czujnika elektrochemicznego. Dla przykładu w katowickiej komendzie i 4 komisariatach zainstalowano naścienne alkomaty „AL 4000V” (koszt około 2800 zł za sztukę), w Bełchatowie - „Certen Professional”, a w Rudzie Śląskiej „Promiler”.

Alkomat na każdej komendzie policji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl