:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze Dobre

Stanowisko Urzędu Miasta Inowrocławia

 Stanowisko Urzędu Miasta Inowrocławia
Portal Inowrocław 23/08/2019 22:53

Otrzymaliśmy stanowisko Urzędu Miasta Inowrocławia, w związku z dzisiejszymi informacjami podanymi w TVP.

Ministerstwo Sprawiedliwości stało się centrum nikczemnego procederu zniesławiania ludzi mających inne poglądy niż aktyw partii rządzącej. Nie jest przypadkiem, że teraz TVP ujawnia z niewiadomych źródeł rzekome zeznania osoby (osób?), której już przedstawiono zarzut kradzieży pieniędzy publicznych. Ten, który fałszował faktury jest autorytetem i wyrocznią. Przypomnijmy, że to Prezydent Inowrocławia R. Brejza natychmiast po powzięciu informacji o możliwości zawłaszczenia pieniędzy z budżetu miasta jako pierwszy złożył doniesienie do prokuratury. Pojawia się pytanie – czy takie postępowanie TVP nie może kojarzyć się z grupą byłego wiceministra sprawiedliwości? Przypomina się stare polskie powiedzenie – uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Z poważaniem

Karolina Sobieraj

W zastępstwie Naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia

 

Jest to odpowiedź na artykuł, który ukazał się na portalu tvp.info pt. Jak działał „wydział nienawiści” Brejzy. Szokujące zeznania nt. procederu niszczenia w sieci

 

Stanowisko Urzędu Miasta Inowrocławia komentarze opinie

 • gość 2019-08-24 08:29:45

  oj Karolinka Karolinka jesteś następną wykorzystywaną do firmowania tych bezczelnych wypocin swoim nazwiskiem

 • gość 2019-08-24 08:55:49

  Oj BIEDNY Inowrocławiu przykro że macie tak tępych polityków którzy nie mogą pogodzić się z porażką w demokratycznych wyborach .Robią wszystko żeby Inowrocław stał się zaściankiem na mapie Polski .Jaki rząd takie szumowiny w polityce Inowrocławia ?

 • gość 2019-08-25 11:32:08

  Nie muszą robić Inowrocław nawet już nie jest zaściankiem tylko wsią pomieszaną z chlewem z furą śmierdzącego gówna na każdym kroku

 • gość 2019-08-25 18:10:25

  Inowrocławianie czy wy macie mózgi.Kogo wy wybraliście.Takie piękne miasto stało się hańbą i wsydem

 • gość 2019-08-26 07:43:18

  Polityk Platformy Obywatelskiej nakazał przestrzegania zasad bezpieczeństwa i używania do tego celu „bezpiecznego netu”. W taki sposób instruuje swoich współpracowników w tej kwestii:

  „Odkryłem jak komentować na inianach (portal lokalny w lnowrocławiu inianie.pl) z tora. Działa w 100%!! Wszystko robimy w Torze: 7. Zakładamy maila. Np. wwww.t.pl 2. Na inianach wchodzimy w disqs i tworzymy nowe konto podając mail z punktu 1 :) 3. Następnie wchodzimy na twitter i otwieramy nowe konto. 4. Teraz dodajemy komentarze na inianach logując się przez twitter a nie przez disqs!! 5. Twitter zapyta nas o podłączenie disqs, więc robimy to i wpisujemy dane utworzonego w pkt 2. Gotowe: teraz wpisujemy komentarze prosto z tor:))”

  Aplikacja Tor pozwala poruszać po Internecie incognito i ukrywać aktywność użytkowników przed reklamodawcami oraz dostawcami usług. Niestety także w dużej mierze przed organami ścigania. Za pomocą Toru konstruowane są m.in. kaskadowe ataki terrorystyczne rozsyłające maile z informacjami (najczęściej fałszywymi) o podłożeniu ładunków wybuchowych. Program Tor został zainstalowany na urządzeniach inowrocławskiego ratusza, o czym dowiadujemy się z materiałów śledztwa:

  „Wojciech Sz. zainstalował na wieży ratusza sprzęt do połączenia bezprzewodowego za pomocą którego łączono się z internatem tylko przez urządzenia wyposażone w oprogramowanie Tor. Dziurę do kabla tego sprzętu wywiercono w pokoju Sz. i Z.. Kiedy kończyły się doładowania (w telefonach) korzystano z tego rozwiązania za pośrednictwem urządzeń, które mogły być połączone z ta siecią wystawiano negatywne komentarze, wrzucano grafiki, filmiki szkalujące opozycję, nie mam na myśli tylko opozycji lokalnej ale tez ogólnokrajową”.

  Poseł Krzysztof Brejza osobiście kieruje akcją w internecie, starannie instruując swoja grupę jak trzeba działać, osobiście wymyślając nieprawdziwe informacje jeszcze podczas kampanii samorządowej w 2014 r.
  „Alarm!” w Inowrocławiu: prezydent Brejza hojną ręką rozdziela pieniądze podwładnym
  Mieszkańcy Inowrocławia mówią o degradacji otoczenia, braku perspektyw, zadłużeniu samorządu i ze zdziwieniem spoglądają na ratusz. To tam...

  zobacz więcej
  (pisownia oryginalna): „... straszyński chce zostać burmistrzem gniewkowa, czy możecie podziatac w ramach poligonu i wrzucić kilka komentarzy popierających Adama? Krótkie dłuuzsze ale żeby zrobić dym, poopowiadajcie jakies bajki o tym, ze psl się zglaszaja do nas działacze, zagrajcie zwłaszcza na marszalka ze specjalnie będzie przyjeżdżal do inowroclawia żeby zmienić starostę ze w regionalnym PSL Majewskiego chcą zmienić, przytulajcie się no luzie i do pis i do sldowcow zdjęcia sobie z nimi porobcie, uściski uśmiechy pelna radość, fotke sobie strzelcie w fotelu przyszłego zarzasdu po sesji D pelen teatr, wieeeeem!!! Walnijcie plotke o wewnętrznym sondażu robionym przez zarząd regionu po w powiecie: P0:9 PBR:6 PiS: % SLD:5 RMWO TNSPolska dla ZR POkuj-pom wewnętrzny sondaz 7-9 IX U.] można poklepać serie komentarzy krótkie glosuje na brejze ja tez rownie glosuje na brejze, itp. Itd. Nie wdawać się wdyskusje ale klepce co jakiś czas"

  W 2015 r. Krzysztof Brejza nadal pracuje nad organizacją swojej grupy portalowej. Śledczy zabezpieczyli komunikat wysłany do swego współpracownika:

  „Automyjnia MK-SPEED ul Dworcowa 32 możesz już od 8 tam podjechać. Tam gdzie ostatnio byłeś miejsca nie mieli. Telefoniki już zostały zorganizowane :)"

  „Hejt na dobicie”. Brejza: Super!

  Poseł osobiście instruuje członków swojej grupy jakie maja zakładać konta i w jaki sposób spamować informacje na forach internetowych:

  (pisownia oryginalna): „... pomorska.pl .jest jako wiadomość blog browinskiego zaraz przesle maila zaloz konto np. , dość pilna sprawa bo wisi na pomorskiej i taki komentarz poszedł>, w swiat :))), sprawdz przed wyslaniem czy nie ma literowek. Super! Troszkę zmienione ale super je np. film na którym autobus przejezdza na czerwonym, pod tym filmem sa komentarze krytyczne wobec browinskiego, mam prosbe zaloz na tora neutralny profil na youtube by moc komentować i każdej osobie krytykującej taksiarza wrzuc tekst [...) weź Woltmona i borowskiego niech cisna tego taxiarza na watkach w blogach".

  Taksówkarz Marek Browiński był kandydatem w wyborach uzupełniających do samorządu w 2017 r. z komitetu popieranego przez Pawła Kukiza. Z jego zeznań i materiałów które przedstawił podczas śledztwa wynika, że był niezwykle brutalnie i wulgarnie atakowany w Internecie. Produkowano grafiki z jego wizerunkiem z obraźliwymi sformułowaniami, opowiada o tym w zeznaniach:

  „Obrażano Pawła Kukiza pisząc np. . Te słowa wkładano w tzw. dymki gdzie na zdjęciu stoję ja i Paweł Kukiz. (…) Na zdjęciu nr 1 jest podpis pod moja fotografią „ Z kamerą wśród zwierząt" jest to obraźliwe sformułowanie tym bardziej, że umieszczono tutaj zdjęcie pani Anity Gargas, aby ośmieszyć również ją i osoby które wystąpiły w jej programie" (Anita Gargas - dziennikarka TVP, autorka materiału dziennikarskiego ujawniającego nieprawidłowości w Inowrocławiu)


  Czabański o „farmie trolli” w Inowrocławiu: Ustalenia tvp.info wskazują, że działy się tam rzeczy skandaliczne
  Krzyszof Czabański, poseł PiS i przewodniczący Rady Mediów Narodowych powiedział, że ustalenia portalu tvp.info w sprawie urzędu miasta...

  zobacz więcej
  „Na 27 zdjęciu określa się mnie jako pierdołę oszołoma (…) na zdjęciu 29 gdzie opisuje się mnie jako gnidę, lubiącą nasienie (…) Na zdjęciu oznaczonym „B" jest sugestia że Marcin W. [kontrkandydat w wyborach Prezydenta Brejzy] zdradzał żonę. Na zdjęciu „D” jest Eugeniusz Śliwicki — krytyk polityki miejscowej władzy w Inowrocławiu. Był w 2014 roku kandydatem na radnego. Tu nazwano go jako brzydkiego zgorzkniałego człowieka i sugerowano, że jest Dużym Gównem...".

  Poseł Brejza zdaje sobie sprawę, że osoby działające w „grupie portalowej" zajmują się „hejtowaniem". Nie dość, że akceptuje to, to jeszcze pochwala. Oto fragment korespondencji:

  Osoba z grupy: „Wszystko tam promujemy, dziś poszły plansze. Jutro hejt tak by się nie obronił już. Na dobicie"

  Krzysztof Brejza: „super!!"

  Poseł Brejza za pomocą „grupy portalowej" żąda by jej członkowie „podbijali" materiały medialne z jego udziałem. Tak jest w przypadku wywiadu udzielonego portalowi na temat.pl (pisownia oryginalna)

  Krzysztof Brejza: „nie mam kontaktu z aga (Agnieszka Ch.-S.) powinniście ostro pokomentować temat. z innych profili. tako okazja być na jedynce na temat. zdarza się baaaordzo rzadko. cało polska to siedzi. kazde słowo każdy wpis. z fakeowych kont. kurcze cała ekipa od agi jutro powinna dostać wolne. ale dziś cisnąć.

  Ryszard Brejza: robimy to rozmawiałem

  Krzysztof Brejza: Ja prosiłem patryka i magde. ale aga osobiście powinna też. zwłaszcza na wp

  Ryszard Brejza: Dołączy link b. dobry pomysł

  Krzysztof Brejza: Link ipn, link smilowska 5 wyroków, link newsweek brejza drugi. te 3

  Ryszard Brejza: Brak kontaktu z Agq. Ma mały problem

  Krzysztof Brejza: zatrzymali jq?

  Ryszard Brejza: jeszcze nie
  „Wydział nienawiści” w Inowrocławiu. „Jak scenariusz gangsterskiego filmu”
  Krzysztof Brejza, szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, w żaden sposób nie odniósł się do zarzutów, że w urzędzie miejskim w Inowrocławiu...

  zobacz więcej
  Nie dość że Krzysztof Brejza zachęca swoich podwładnych do działania, do tworzenia fałszywych kont, to jeszcze sam przyznaje, ze ukrywa się pod fałszywą tożsamością i wykorzystuje je w kampanii samorządowej w 2018 r. :

  „...18.30 ino online (lokalny portal) rzuca komunikat o konfie Stachowiaka 19.45 jest 12 komentarzy, wszystkie prostachowiakowe (przez niego organizowane). Ja mogę komuś pisać i podsyłać dziesiątki komentarzy (mam inny profil na facebooku) ale potrzebna jest jedna dwie osoby które dostano paczke z 20 komentarzami i co 20 min jeden dorzuca. Pan Ireneusz (Stachowiak — kontrkandydat Ryszarda Brejzy) wyczyścił swoja tablicę — usunął rano wszystkie komentarze, które wieczorem otrzymał. Czyli — celnie i zabolało. Powtórzymy to dziś."

  Poseł PO instruuje co zrobić, żeby urzędniczka bała się rozmawiać z mediami

  Kiedy w urzędzie w Inowrocławiu wybuchła afera fakturowa i pojawili się tam funkcjonariusze CBA poseł Brejza przekazuje swemu ojcu sugestie Marcina Kowalskiego (byłego dziennikarza GW, właściciela firmy PR), jak wyciszyć aferę i uspokoić opinie. Jednocześnie sugeruje, by zwolnioną z pracy byłą Naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej – prawdopodobnie ze strachu przez jej zeznaniami – zastraszyć:

  „Hej. Bardzo nam zależy żeby w tym komunikacie pojawiła się taka jednoznaczna myśl, że ona utrudnia postepowanie. Że jak to jest możliwe, że taka osoba (80 zarzutów) chodziła wolna i nieskrepowana, podczas gdy powinna być zatrzymana i doprowadzona do prokuratury. W każdej chwili może zbiec za granicę, a prokuratura pozostaje bezradna. Cos takiego. Żeby ona bała się wyjść przed kamery. Żeby się bala ze ja sprzed tych kamer zgarnie policja"
  Pereira: Brejza mówi, że jest ofiarą, a TVP chce go zdyskredytować
  Ustalenia portalu tvp.info, że poseł PO Krzysztof Brejza miał zarządzać „farmą trolli” w inowrocławskim ratuszu wstrząsnęła sceną polityczną. –...

  zobacz więcej
  Sprawa skandalicznych praktyk w inowrocławskim ratuszu znana jest od dawna. "Mieszkańcy Inowrocławia mówią o degradacji otoczenia, braku perspektyw i zadłużeniu samorządu i ze zdziwieniem spoglądają na ratusz. To tam prezydent Ryszard Brejza hojną ręką rozdziela pieniądze swoim podwładnym" – informowali ponad rok temu reporterzy programu TVP1 „Alarm!”. Autorzy programu opisali wyniki działań agentów CBA, którzy tropili tzw. aferę fakturową w inowrocławskim ratuszu.

  – W ten proceder byli zaangażowani pracownicy Wydziału Kultury, Promocji, Komunikacji Społecznej urzędu i prywatni przedsiębiorcy. W celu ukrycia przestępstw posługiwano się fałszywymi fakturami, którymi tuszowano zabór mienia. Śledztwo jest w toku – mówił Piotr Kaczorek, rzecznik CBA.

 • kaszub - niezalogowany 2019-08-27 07:23:33

  Co za obciach dla Inowrocławia na cała Polskę -Fabryka TROLI was nazywają na KASZUBACH !!!! Wybraliście takich ludzi którzy z was zrobili Troli .Inowrocławianie czy wy macie mózg.

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez inowroclaw.info.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PPHU Inomedia Adam Markiewicz z siedzibą w 88-100 Inowrocław 88-100 Inowrocław, al. Niepodległości 90/25

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"