:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

Można składać wnioski na dotacje na zabytki i elewacje

Samorząd, Można składać wnioski dotacje zabytki elewacje - zdjęcie, fotografia

W związku z wejściem w życie nowej uchwały Rady Miejskiej Inowrocławia dotyczącej dotacji na zabytki, do 7 maja 2018 r. można składać wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków.

- Biorąc pod uwagę stan elewacji wielu prywatnych budynków, znajdujących się w szczególności w centrum Inowrocławia, rozszerzyliśmy możliwości ubiegania się o dotację na prace konserwatorskie. Bardzo nam zależy, aby w naszym mieście przybyło wyremontowanych kamienic. Gorąco zachęcam uprawnionych właścicieli nieruchomości do składania wniosków – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Przypomnijmy, że nowa uchwała w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane uwzględnia nie tylko obiekty wpisane do rejestru zabytków, ale też obiekty znajdujące się w gminnej ewidencji zabytków, zatem znacząco wzrasta liczba obiektów, na które będzie można otrzymać dofinansowanie.

Ponadto w przypadku, gdy wysokość wnioskowanych dotacji będzie przekraczała kwotę przeznaczoną na ten cel w budżecie Miasta, w pierwszej kolejności dotacja będzie przyznawana na renowacje elewacji, czyli odnowienie lub uzupełnienie tynków i okładzin architektonicznych albo ich całkowite odtworzenie, z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego zabytku kolorystyki oraz zakup materiałów konserwatorskich i budowlanych, niezbędnych do wykonania prac i robót przy zabytku.

W tym roku kwota przewidziana w budżecie na dotacje w zakresie ochrony zabytków i opieki nad zabytkami to 200 tys. zł. Udzielenie dotacji może nastąpić po złożeniu wniosku, przez właściciela lub posiadacza zabytku wpisanego do rejestru zabytków lub znajdującego się w gminnej ewidencji zabytków.

Treść uchwały nr  XXXVIII/450/2018 Rady Miejskiej Inowrocławia z dnia 19 marca 2018 r. oraz wzór wniosku o udzielenie dotacji dostępne są na stronie internetowej www.bip.inowrocław.pl w zakładce „Załatwianie spraw. Wydział Inwestycji, Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Europejskich”. Szczegółowych informacji na temat dotacji udzielają pracownicy Wydziału Inwestycji, Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Europejskich, tel. 52 35 55 397 lub 52 35 55 235.

UM


Można składać wnioski na dotacje na zabytki i elewacje komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się