:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

... chodnik przy ulicy Bolesława Chrobrego będzie miał po remoncie cztery oblicza?

Część trawiasta pozostanie traktem porośniętym trawą, bo prace remontowe obejmują tylko jedno pobocze drogi. Została rozebrana część polbrukowa, aby kostkę "przełożyć" w tym samym miejscu. Część asfaltowa chodnika, nieco spękana, pozostanie bez zmian. Podobnie jak odcinek pokryty płytkami. Tam również można dostrzec nieco braków.

Mieszkańcy ulicy, którzy brali udział w dyskusji z Prezydentem Miasta podczas osiedlowego spotkania, nie kryli swojego oburzenia. "Dlaczego nasza droga jest robiona w gorszym standardzie?", "Czy my jesteśmy inni od pozostałych mieszkańców osiedla Solno?" - takie pytania kierowano do miejskich urzędników.

"Bo to jest remont" - odpowiadał Pan Prezydent dodając jednocześnie, że będzie nowa, równa nakładka bitumiczna na jezdni. Remontowe meandry tłumaczyła również Pani Prezydent, która jest mieszkanką osiedla Solno, a w ratuszu odpowiada za nadzór nad inwestycjami drogowymi.

Czy wyjaśnili wszystkie wątpliwości pytających? Czy przekonali mieszkańców do standardu zaplanowanych robót?

W ubiegłym roku proponowałem powalczyć o środki zewnętrzne na przebudowę ulicy Bolesława Chrobrego. W ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej można uzyskać 50% dofinansowanie z budżetu państwa /maksymalnie 3 mln zł/. Ratusz nie uwzględnił mojego wniosku. Podjęto decyzję o aplikowaniu do ww. programu w sprawie przebudowy ulicy Błonie. Wniosek Prezydenta Inowrocławia znalazł się na dalekim miejscu listy rankingowej i nasze miasto nie otrzyma dotacji w kwocie 642 890,00 zł, zaplanowanej po stronie dochodów w miejskim budżecie.

Na 31 maja br. został wyznaczony termin zakończenia remontu ulicy Bolesława Chrobrego. Wtedy mieszkańcy zobaczą nowe /i stare/ oblicze swojej drogi. 

... chodnik przy ulicy Bolesława Chrobrego będzie miał po remoncie cztery oblicza? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl