Reklama

Dominik Czubachowski najlepszym szachistą powiatu

19 kwietnia br. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu rozegrano II Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego Szkół Ponadgimnazjalnych   w Szachach.

W  zawodach wzięło udział 31 uczniów szkół ponadgimnazjalnych ( w tym pięć dziewcząt). Byli to zawodnicy  z I LO Inowrocław, II LO Inowrocław, ZSP nr 1 Inowrocław, ZSP nr 3 Inowrocław oraz gospodarze turnieju ZSP nr 5 Inowrocław.  Turniej rozegrano systemem „szwajcarskim” na dystansie 7 rund. Tempo gry 15 min. na zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny zawodów p. Piotr Czarnolewski- jeden z czołowych szachistów Powiatu Inowrocławskiego i wielki miłośnik tej „królewskiej” gry. Dla najlepszych zawodników  mistrzostw Starosta Inowrocławski ufundował medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Reklama

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ:

1. DOMINIK CZUBACHOWSKJ- ZSP NR 5 INOWROCŁAW

2. JAKUB NAPIERAŁA – ZSP NR 3 INOWROCŁAW

3. LUSIAK BARTOSZ – I LO INOWROCŁAW

4. HUBERT DOLACIŃSKI– ZSP nr 5 INOWROCŁAW- ubiegłoroczny mistrz

5. KAMIL WIŚNY- ZSP NR 3 INOWROCŁAW

6. KONRAD ANTOS- ZSP NR 3 INOWROCŁAW

 

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Latocha z ZSP nr 5 Inowrocław ( 14 lokata w ogólnej klasyfikacji), druga była Weronika Ziemba też z Budowlanki ( 20) ,  a trzecia Karolina Stawarczyk z Chemika ( 24)- wszystkie zawodniczki otrzymały upominki rzeczowe.

Reklama

 

Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu dziękuję wszystkim drużynom za udział w rozgrywkach, opiekunom za przygotowanie ekip do zawodów oraz sędziom za przeprowadzenie w.w  rozgrywek.

D.L.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo inowroclaw.info.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości